Moje tělo - Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  
Poslední téma
» Oblečení na in-line bruslení
Jak a kdy jíst? Empty25th June 2015, 2:28 pm pro Anonymní

» Jane Fonda
Jak a kdy jíst? Empty5th December 2014, 10:58 am pro Anonymní

» Port de Bras
Jak a kdy jíst? Empty4th December 2014, 3:35 pm pro Anonymní

» Začínám 10.3.2014
Jak a kdy jíst? Empty16th July 2014, 11:07 am pro Anonymní

» Jak zhubnout nejdříve břicho ?
Jak a kdy jíst? Empty9th July 2014, 5:00 pm pro Anonymní

» Bob Harper
Jak a kdy jíst? Empty30th May 2014, 7:31 pm pro Anonymní

» Insanity workout
Jak a kdy jíst? Empty20th May 2014, 8:59 pm pro Anonymní

» Nedaří se mi, jsem zoufalá
Jak a kdy jíst? Empty20th May 2014, 1:09 pm pro Anonymní

» 6 MĚSÍČNÍ JÍDELNÍČEK
Jak a kdy jíst? Empty14th April 2014, 9:40 pm pro Anonymní

» Focus T25
Jak a kdy jíst? Empty1st April 2014, 1:07 pm pro Anonymní

» Moje proměna - věčný boj s kily(tuky)
Jak a kdy jíst? Empty31st March 2014, 9:03 am pro Anonymní

» Celulitida ..věčný boj
Jak a kdy jíst? Empty22nd March 2014, 11:43 am pro Anonymní

» www.fitnesstv.cz
Jak a kdy jíst? Empty15th March 2014, 11:52 am pro Anonymní

» únik moči při cvičení (skákání)
Jak a kdy jíst? Empty25th February 2014, 5:55 pm pro Anonymní

» Reawe mění vlastní život
Jak a kdy jíst? Empty25th February 2014, 11:05 am pro Anonymní

» Zmenšující se prsa
Jak a kdy jíst? Empty24th February 2014, 8:05 pm pro Anonymní

» Rosa a její boj za hezčí postavou
Jak a kdy jíst? Empty17th February 2014, 11:59 am pro Anonymní

» Bazální metabolismus vs. celkový příjem kalorií
Jak a kdy jíst? Empty29th January 2014, 8:26 am pro Anonymní

» Rotační disk
Jak a kdy jíst? Empty29th January 2014, 8:24 am pro Anonymní

» Spiralizér
Jak a kdy jíst? Empty28th January 2014, 9:49 am pro Anonymní

» Dokážu to!!
Jak a kdy jíst? Empty26th January 2014, 6:35 pm pro Anonymní

» cvičím jím a nehubnu
Jak a kdy jíst? Empty25th January 2014, 11:36 pm pro Anonymní

» Jak spalujeme (nejen) s Jillian
Jak a kdy jíst? Empty25th January 2014, 8:33 pm pro Anonymní

» Co právě teď děláte nebo na co se za moment chystáte?
Jak a kdy jíst? Empty20th January 2014, 2:02 pm pro Anonymní

» Podprsenky na beh
Jak a kdy jíst? Empty20th January 2014, 10:10 am pro Anonymní

» Hlasujte pro oblíbenost.
Jak a kdy jíst? Empty9th January 2014, 5:31 pm pro Anonymní

» Časopisy
Jak a kdy jíst? Empty3rd January 2014, 5:26 pm pro Anonymní

» Činky
Jak a kdy jíst? Empty3rd January 2014, 5:25 pm pro Anonymní

» Botky
Jak a kdy jíst? Empty3rd January 2014, 5:24 pm pro Anonymní

» Hlasujte pro oblíbenost.
Jak a kdy jíst? Empty2nd January 2014, 11:14 pm pro Anonymní

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Kdo je přítomen
Celkem je zde přítomno 3 uživatelů : 0 registrovaných, 0 skrytých a 3 Anonymních

nikdo není přítomen

Nejvíce zde bylo současně přítomno 52 uživatelů dne 10th July 2014, 1:18 pm
Top posting users this week
No user

 

 Jak a kdy jíst?

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty30th September 2012, 1:32 pm

Můj hlavní dotaz se týká jídla po cvičení. Začala jsem v pátek s 3DS a pořád nějak řeším, jak dlouho po docvičení se můžu najíst. Většinou cvičím dopoledne, takže mám v sobě snídani a svačinu (tak 45 min. před cvičením) a hned po dokončení už mám docela dost hlad. Bez cvičení jsem tento problém neměla - jedla jsem po 3 hodinách a bylo to ok, ale asi teď dávám moc malý porce nebo já nevím... No, jak dlouho po dokončení můžu jíst?

A taky jsem se chtěla zeptat, jestli je tady někdo, kdo sice začal cvičit, ale jídelníček nijak radikálně neměnil. Chtěla bych vědět, jestli se i tak dá dosáhnout nějakých pozorovatelných výsledků. Smile)
Já jen začala jíst pravidelně, konečně jsem začala pít 2l vody denně (dřív tak 0,5l a to ještě z donucení), zavrhla jsem fastfoody, omezila sladké a trochu snížila porce. Ale třeba na to, abych měla každý den ovoce, zeleninu, na to fakt nemám peníze - stejně jako prostě občas musím jíst párky nebo mraženou pizzu (no jo, studentka...).

P.S. Dnes mě Jillian opravdu zničila - třetí den a já mám problém si sednout na záchod, mám ze sebe radost Smile)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty30th September 2012, 6:04 pm

Ja som jedla po sprche atp. Takze tak pol hodku az 45min po cviceni. Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty30th September 2012, 6:19 pm

já jim po cvičení hned a to vždycky bílkoviny tudíž tvaroh nebo bílej jogurt, aby to šlo do svalů (do 30 minut po cvičení se to ukládá do svalů) jim 5x denně, přes den si to tak nějak hlídám, ale večeři vždycky totálně dodělám a cpu se všim co najdu :X Sad během dne toho moc nevypiju, přes tejden tak ten třičtvrtě litru/den a o víkendu ani ne čtvrt litru, mám s tím problémy no :/
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty30th September 2012, 6:38 pm

Já cvičím vždy tak nějak hoďku po jídle, aby se mi z toho vstávání a lehání nezvedal žaludek. Jím pravidelně po 2,5 až 3 hodinách menší porce. Teď jen 4 porce přes den (jsem nemocná a nestíhám dopolední svačinu, kterou prospím) Nejsou to žádné vegetarianské mini talířky, ale už nejím obrovský talíř k obědu, ale dám si to na malý talířek. Speciální jídla taky nedělám pořád, vařím pro rodinu klasiku a to prostě taky někdy zahrnuje nezdravé jídlo ( párky, guláše, omáčky atd), ale snažím se jíst co nejvíce ovoce a zeleniny. Dnes teda jeden a půl palačinky s marmeládou :-P A myslím si, že když se člověk nepřejídá, jí pravidelně menší porce a má pravidelný pohyb, tak zhubne Smile)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty30th September 2012, 7:04 pm

Bežkyňa: Tak to vychází asi tak, jak jsem si říkala, že to bude nejlepší. Smile)

Seasha: To mě nenapadlo, možná to taky s tím tvarohem zkusím. Jinak s tím pitím tě naprosto chápu... já celej život trpím na to, že prostě nemám žízeň, a tak se nedonutím napít. Ale řekla jsem si, že už prostě musím, a to nejen kvůli hubnutí, ale taky kvůli vlasům, kůži a nehtům. Sice se dost přemáhám, ale prostě nosím celej den dvoulitrovou flašku a piju.

Unikve: Asi vyzkouším to s tím malým talířkem. Už jsem o tom několikrát slyšela, ale pořád jsem si říkala, že je to přece jedno, na čem to jím. No, snad máš pravdu a nebudu litovat toho, že nedělám radikální úpravu jídelníčku. Smile)

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty30th September 2012, 7:22 pm

Ze začátku to bylo těžší protože jsem byla zvyklá na plný velký talíře, ale jak sem si to změnšila a jím pravidelně tak nemám NIKDY hlad Smile Dalo by se to přirovnat k tomu, když jdeš nakoupit do obchodu a vezmeš si velkej vozík, dáš tam pár věcí a zdá se ti to málo tak přihazuješ. V menším kočíku pár věcí zaplní vše Smile Přeju hodně zdaru ve cvičení, určitě tě výsledky mile překvapí tak jako mě ;-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 7:26 am

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 10:48 am

Ahoj holky, názory odborníků na výživu a trenérů říkají, že po cvičení konkrétně po Jill (forma HIIT cvičení), pokud chcete hubnout je nejlepší jíst až tak hodinu po cvičení (do 30min rozhodně ne). Výhoda tohoto cvičení je v tom, že tělo spaluje ještě 24 hod poté, proto se radí když to jde až 2 hodiny nejíst, pro větší využití post-spalovacího efektu.

Největší mýtus je s tím tvarohem. Sacharidy, tedy rychlé cukry se mohou jíst hodinu po cvičení. Sportovci, hlavně muži, aby nepřicházeli o svaly a nabíraly svalovou hmotu (nechtějí hubnout) si dávají do 30 min až 1 hodiny Sacharidový nápoj tzv. Gainer. Tím, že přijmete sacharidy nebo cokoliv jiného vždy přerušíte spalování po tréninku, což je třeba u kulturistů žádoucí, je to i ve vašem případě? Asi ne.

Proteiny tedy bílkoviny se vždy doplňují v každém případě až po 2 hod od tréninku. Tvaroh je zbytečně přeceňovaný, protože je špatně stravitelný a jeho využitelnost bílkovin je jen okolo 60%. A stravuje se taaak dlouho, že po cvičení do 30 min určitě nejde do svalů :-D

Přijmutím tvarohu si akorát, přerušíš spalování, není vhodný, i protože z hlediska trávení se špatně tráví, tudíž bys měla přijímat po cvíču něco lehčího. Třeba nějaké lehké sacharidy s nižším obsahem bílkovin. Domácí přesnídávka např. Tím se zabrání spalování, ale zároveň se ani nespalují svaly, takže si uchováš svalovou hmotu.
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 12:06 pm

laura: to s těmi sacharidy je pravda, také jsem četla článek ód odborníka na kulturistiku, kde tohle tvrdí a dává to i smysl. Takže ano, kulturisti si dávaj jak bílkoviny, tak sacharidy do půl hodiny po tréninku.

Ale! Very Happy Už to začíná , budu oponovat Very Happy S tím tvarohem, když si dá člověk po tréninku klasicky bílej tvaroh, tam zase tak moc sacharidů není, naopak, je to nadupané bílkovinama, takže nevím, jestli jsi to nechtěla napsat jinak, než to nakonec vyznělo. Hned po dokončení workoutu bych si jej též nedávala, a počkala určitě těch 45-60 minut.

A ještě jedna věc, docela bych řekla, že dávat si protein až dvě hodiny po tréninku je už moc, ne? Já si jej chlastám hodinu po a do teď jsem si nemyslela, že dělám něco špatně, když to je všude na obalech napsaný. co? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 12:09 pm

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 6:18 pm

Nikki, samozřejmě, protein podle dávkování třeba i hodku po tréninku oproti bílkovinám v jídle, má úplně jaké schopnosti :-)) U chlapů, co používají různé gainery k tomu, je ten rozestup zase jiný.
Tvarůžek a jiné bílkoviny klidně, já si také dávám :-D Ale v pevném stavu tak 2 hodky po aktivitě, co jsem se dozvěděla.

Jinak tvaroh miluju a doslova ho žeru a to jako furt :-D Jen se také obecně přeceňuje: ,,Dám si ho na noc nebo 30 min po cvičení a porostou mi svaly." Je to prostě složitější..

Já také uvažuji o nějakém proteiňáku, když cvičím hodně a potřebuji jíst mezi dvěma tréninky, nestíhám tak to ,,správné jídlo" a zároveň takové, aby bylo dobře stravitelné a dalo mi to co má.

Já to mám trochu nastudové kvůli bráchovi, tak jsem se chtěla jen podělit o to co vím. Polovinu svého cvičení jsem to dělala špatně a pak se snažila to děla podle pár pravidel a to je hned jiný nášup, výsledky viditelnější a rychleji.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 7:53 pm

No tak toto si musím nastudovat podrobněji.
Já to dělám tak, že po cvičení si asi za třičtvrtě hodinky dám banán nebo jiné ovoce a za další tak půl si dám večeři.
Jinak ráno si dávám protein ještě před snídaní a pak dopoledne v rámci svačinky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 8:09 pm

SVětluško: Já si myslím, že to děláš v pohodě :-)
Já uvažuju o proteiňáku, budu ráda za konkrétní tipy a rady.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 8:40 pm

Já mám syrovátkový izolát - vanilku - http://eshop.aktin.cz/proteiny/smartlabs-cfm-whey-protein
Chuťově není špatný, vůně a chuť není nijak výrazná. Rozpouští se solidně.
Čokoládu jsem zavrhla protože by mě pak mohla honit mlsná Smile
Zkoušela jsem si ho dát do kokteilu a nějak mi po moc nejelo.
Nepřekonatelný byl vlažný a mlékem. Ale to jsem měla jen jednou.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 8:48 pm

Ten zní fajn a není ani tak předražený. Nenašla jsem dávkování. Kolikrát za den a kolik gramů si rozpouštíš? Cítíš/vidíš změny v používání tohoto produktu a bez něj?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 9:08 pm

Připadá mi že s ním mi to jde líp.
Ono já mám totiž problém do jídelníčku zařadit dostatek bílkovin. Tak ho vlastně beru pořád. Poprvé jsem si koupila malej. A teď už mám velkej.
Měl by se brát 2-3x denně. Já ho beru 2x.
Jedna dávka je 35g a to jsou dvě odměrky. Ředit 200-300ml vody.
Mě nejlíp chutná asi při těch 200ml.
Teď jsem nemocná a beru ho pořád, protože jsem za použití mé malé hlavičky došla na to že právě teď tělo potřebuje dostatek bílkovin.
Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 9:40 pm

jej a nechce se mi to všechno komentovat Very Happy Tady vždycky přibude příspěvků Very Happy to je děs Very Happy
Ale na jedno si z vašich příspěvků vzpomínám , konkrétně u laury, A to je, že souhlasím, že ono je to daleko složitější než se zdá. Ono to tiž všechno má svoje pravidla, obyč člověk aby se v tom vyznal. Nakonec to není tak nelogické, ale člověk musí přijít na to, co vlastně chce a v jakém pořadí. Nastudovala jsem toho už taky dost a co se týče právě bílkovin, tak toho mám vytisklé snad na 50 stránkách a všechno důležité podtrhlé Very Happy Přijde mi, že v tomhle nebudu snad nikdy zběhlá, kdo ví, pořád se koukám a pak stejně najdu článek, kterej mi to všechno vyvrátí Very Happy bych se na to vysrala taky občas Very Happy takže věřím tomu, co se píše ve většině.

Jen upřesním pro ty, co váhaj jestli protein ano či ne. já mám taky problém s bílkovinama. Maso mi smrdí a přes den to prostě nemám jak stihnout sníst všechno Very Happy je to divné,a le je to tak .... člověk má prostě nějak zajetej svůj jídelníček a když tam prostě není maso a není mlíko, které nenávidím, tak to prostě nejde a ten tvaroh, co si budem říkat, kdo to má furt žrát Very Happy takže s ním opatrně, ať se ho nepřejím,... to je jedno, hlavěn sjem chtěla říct, že od té doby, co mám protein delite tak ty změnu jsou FASCINUJÍCÍ. to je prostě neskutečné jak se tělo mění a to ho beru cca 2,5 týdne!!! takže naprosto vím, o čem lauro mluvíš. sice mám o půl kila nahoru, co to je? Very Happy ale je fakt, že prostě ty změny jsou najednou tady. prostě viditelné na těle. Stačí se podívat před zrcadlo, chytnout na sebe.. no, co budu vykládat Smile uplně čumím Smile a to jsem ten protein původěn nechtěla Very Happy a chtěla si vzíát jakejsi spalovač. no ještě že tak Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 10:30 pm

Nikki, ty jo, neke, že si dám proteiňák a uvidím lepší sval:-) snad do toho pudu:-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty1st October 2012, 10:34 pm

No taky jsem z toho chvilkama jelen. A většinou si sama zkouším co je lepší.
Hlavní důvod proč jsem do toho šla byl ten že mi prostě maso nejede.

Návrat nahoru Goto down
Nikki Finn (admin)
Admin
Nikki Finn (admin)


Poèet pøíspìvkù : 1074
Join date : 09. 07. 12
Age : 43
Location : Czech Republic

Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty2nd October 2012, 8:47 am

Světluško, mám to stejně. ale když si to člověk spočítá denně maso, tak je na tom výhodněji proteiňák Smile aspoň doufám, že to dobře počítám Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty2nd October 2012, 8:04 pm

To je fajn holky, já také měla s bílkovinama problém. Ale nyní, co nemůžu cvičit se zaměřuju na stravu, hlavně abych měla dost bílkovin a neztrácela jsem tak rychle svaly a najednou mi to jde a nemám problém, spíš bych jich možná jedla až moc na to, že necvičím :-D Ale ne vždy je čas to tak promýšlet že :-)

ALe protein je prostě to nejlepší, co si člověk může po tréninku dát, tomu se prostě bílkovina v potravě nevyrovná Wink Takže mám našetřeno, sbírám informace a brzo kupuju, protože už budu moci brzo opět cvičit!! bounce
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty24th February 2013, 3:04 pm

Ahoj holky,myslíte,že místo protejnového nápoje můžu pít i herbalife formulu 1??Jedna dávka s mlékem obsahuje 200kalorií a je vní 38,9gbílkovin,19,5 sacharidůz nich cukry 9,4g,tuky 9,3g,dále vitamíny,minerální látky,nasycené a mastné kyseliny atd.

Tak co myslíte??
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty24th February 2013, 4:39 pm

určitě, má to dokonce víc bílkovin než kde jaký protein, ale pozor ať to zase nepřeženeš Wink
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty24th February 2013, 5:56 pm

No právě se mi to líbí,protože kdysi jsem to pila na snídani a na večeří.Dělá to kamarádka,ale takhle jsem to vydržela měsíc a pak jsem se na to vyprdla.Doma to mám,ale dávám si to třeba místo oběda,když nestíhám a nebo když nechci řešit co na snídani víš.Prostě tím nahradím nějaké jídlo ten den.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní




Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty24th February 2013, 6:17 pm

nahrazovat to přímo místo jídla? to teda rozhodně ne, a obzvlášť k tomu hlavní chody! k svačině třeba, ale místo snídaně? žádný takový, na to zapomeň Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jak a kdy jíst? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak a kdy jíst?   Jak a kdy jíst? Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Jak a kdy jíst?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nemoc - co jíst?
» Jak a co jíst před a po tréninku

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Moje tělo - Fórum :: Vaše tělo :: Vaše starosti-
Přejdi na: